Yataktan Çiş Lekesi Nasıl Temizlenir

Yataktan Çiş Lekesi Nasıl Temizlenir
Yataktan Çiş Lekesi Nasıl Temizlenir

Küçük bebekler, tuvalet eğitimini tamamlamamış olan çocuklar bazı durumlarda uyku sırasında çişlerini tutamazlar. Gelişim çağında oldukları için sürekli sıvı tüketen çocuklar sindirim sistemleri de tam anlamıyla gelişmediği için bu ve bunun gibi kazalar yapmaları mümkündür. Uzmanlar bu tuvalet eğitimi aşamasında olan çocukların ise altlarının bezlenmesinin yanlış olduğunu sık sık söylemektedir. Ankara koltuk yıkama firması olarak bu güne kadar elde ettiğimiz bilgiler ve tecrübeler ışığında bir çok ebeveynin Google’da aradığı Yataktan Çiş Lekesi Nasıl Temizlenir sorusunu sizler için yanıtlayacağız.

Öncelikle belirtmek isteriz ki idrar lekesi en zorlu lekelerden biridir. Özellikle yataklar yapıları gereği kirleri kolayca için hapseder ve çiş lekeleri sarı bir biçimde gözükür. Ancak bu lekeler kalıcı değil geçici olabilir. Bu yazımızı dikkatlice okuyarak konu hakkında ayrıntılı olarak bilgi edinebilirsiniz.

Çiş Lekesi Yataktan Nasıl Temizlenir?

İdrar ile ıslanan yatağı temizlemek için biraz acele etmeniz de fayda olacaktır. Her geçen saat idrarın yatakta kurumasına neden olacak ve daha derinlere inmesine olanak sağlayacaktır.

  • Öncelikle boş bir sprey alarak için ılık su ve beyaz sirke doldurun.
  • Ardından yatakta ki idrar lekesine bolca sıkın.
  • Bu arada idrar ve sirke kokusu rahatsız edebilir odayı havalandırmanız gerekir.
  • 5 dakika bekledikten sonra temiz havlular ile bölgeye baskı uygulayın.
  • Leke ve kir sıvı olarak havluya emdirin.
  • Sonrasında bölgeye bolca karbonat serpin. Karbonat kokuyu ve lekeyi ortadan kaldıracaktır.
  • Aradan 1-2 saat geçince karbonatı da güzelce temizleyin.
  • Eğer leke inatçı ise o zaman karbonat yatakta 12 saate kadar kalabilir.

Ankara koltuk yıkama firması olarak bu yazımızda Yatakta ki idrar lekesi nasıl çıkarılır? konusunu ele aldık eğer yayınladığımız bu konu ilginizi çektiyse bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek yayınlayacağımız diğer bloglardan haberdar olabilirsiniz.